Mitai apie skubiąją kontracepciją

Apačioje rasite aprašytus populiarius mitus apie skubiąją kontracepciją. Norėdamos sužinoti, tiesa šis mitas ar ne, spustelėkite jį.

 • Geriamą skubiąją kontracepciją galima vartoti tik tuo atveju, jei įvyko „kontracepcijos avarija“, pvz. plyšo prezervatyvas.
  Answer
  Answer
  NETIESA Answer

  Skubioji kontracepcija yra skirta moterims, kurios nori nepastoti po nesaugių lytinių santykių. Nesaugių lytinių santykių galite turėti dėl nenusisekusio kitų apsauginių priemonių naudojimo arba jei nesisaugojote visai. Taip nutinka dažnai. Per pastaruosius metus daug moterų (apie 30%) bent kartą turėjo nesaugių lytinių santykių.

 • Geriama skubioji kontracepcija yra „hormonų bomba“, kuri pakenks mano ciklui.
  Answer
  Answer
  NETIESA Answer

  Moterys skubiąją kontracepciją naudoja jau 10 metų. Šiose tabletėse esantys hormonai gali paveikti jūsų menstruacijas (mėnesines) to ciklo, per kurį juos išgeriate, metu. Tai reiškia, kad kitų savo mėnesinių galite sulaukti laiku, arba anksčiau ar vėliau, nei įprastai. Po to jūsų ciklas grįš į savo normalų ritmą.

 • Nuo „kito ryto“ tabletės man pasidarys bloga.
  Answer
  Answer
  NETIESA Answer

  „Kito ryto“ tabletė buvo sukura ir ištobulinta būtent kaip skubiosios kontracepcijos priemonė.

  Skubiąją kontracepciją moters kūnas toleruoja lengvai, tačiau, kaip ir visi vaistai, šios tabletės turi šalutinių poveikių, nors juos patiria ne visos.2,3

  Jei, išgėrus skubiosios kontracepcijos tabletę, 3 valandų bėgyje Jus supykins, grįžkite į vaistinę ir, nusipirkę dar vieną tabletę, pakartotinai ją išgerkite.2,3

 • Negaliu skubiosios kontracepcijos tablečių gerti dukart per tą patį ciklą.
  Answer
  Answer
  TIESA Answer

  …ir netiesa tuo pačiu!

  Skubiosios kontracepcijos tikslas – pavėlinti arba neleisti kiaušinėliui išsilaisvinti iš kiaušidės tol, kol kiaušintakiuose yra likusių spermatozoidų, taip užkertant kelią galimam nėštumui. Ji jūsų ovuliaciją atidės 5-6 dienoms. Jei to pačio ciklo metu vėl turėsite nesaugių lytinių santykių, tikimybė pakartotinai pavėlinti jūsų ovuliaciją bus mažesnė, nei tabletę geriant pirmą kartą. Jei dar nesate nėščia, skubiosios kontracepcijos tabletes gerti du kartus to pačio ciklo metu galima, bet reguliariosios apsaugos priemonės būtų daug saugesnis sprendimas, nes jos nuo nėštumo apsaugo efektyviau. Bet kuriuo atveju, jei jums skubiosios kontracepcijos prisireikė du kartus to pačio ciklo metu, turėtumėte kreiptis į sveikatos priežiūros specialistą.

 • Geriama skubioji kontracepcija yra kažkas panašaus į nedidelį abortą.
  Answer
  Answer
  NETIESA Answer

  Skubiosios kontracepcijos tabletės pavėlina arba užkerta kelią kiaušinėlio išsilaisvinimui iš kiaušidės.2,3 Tai reiškia, kad kiaušintakiuose vis dar esantys spermatozoidai jau nebegalės jūsų apvaisinti. Visa tai įvyksta prieš jums pastojant – juk nėštumas gali prasidėti tik praėjus 6-12 dienų po nesaugių lytinių santykių.4,5 Jei jau esate nėščia, skubioji kontracepcija jūsų nėštumo nebesustabdys.

 • Geriama skubioji kontracepcija pakenks mano vaisingumui.
  Answer
  Answer
  NETIESA Answer

  Emergency contraception has no effect on future fertility.2,3 If you want to have sex after using emergency contraception, use a barrier method of contraception until your next period.3,6 This is because your fertility can come back very quickly.

 • Aš galiu naudoti skubiąją kontracepciją kaip kasdieninę kontraceptinę priemonę.
  Answer
  Answer
  NETIESA Answer

  Skubiosios kontracepcijos priemonės nėra reguliarios kontracepcijos priemonės.3,6 Po neapsaugotų lytinių santykių protinga naudoti skubią kontracepciją, siekiant išvengti nėštumo. Tačiau skubiosios kontracepcijos tabletės nėra 100% veiksmingos.  Taip yra todėl, kad egzistuoja galimybė, jog tabletę geriant jūsų ovuliacija jau bus prasidėjusi.

 • Answer
  Answer
  TIESA Answer